“Kérte a gyerek az erőt” – roma női szüléstörténetek

Kelet Kávézó és Galéria

Milyenek a roma nők megélései a haza szülészeti rendszerben? Célunk a roma női narratívák, megélések láthatóbbá tétele. Ezen az alkalmon beszélgetéssel egybekötött közös alkotásra hívunk titeket az Emma Egyesület és a Hoztam e világra részvételi művészeti projekt közreműködésével. Most először mutatjuk be együttműködésben készült videóinkat a roma nők szülésének egyedi élményeiről, a megtapasztalt kórházi ellátásról.
A női léthez kapcsolódó élmények összekötnek minket: a történetek megosztásával és meghallgatásával megértés és szolidaritás teremtődik nőtársainkkal, amiből tanulhatunk, erőt meríthetünk, cselekedhetünk. Keressük együtt azokat a szálakat, melyek összekötnek minket – azokat a mezsgyéket, ahol nem választ el minket különbözőségünk, eltérő hátterünk. Az eseménynek a videókban megszólaló roma anyák is részesei lesznek.
TEXTILPELENKA-GYŰJTÉS!
A közös alkotás megvalósításához 2023. október 25. és november 12. között már nem használt textilpelenkákat gyűjtünk, amit a Kelet Kávézóban lehet leadni az esemény előtt. Köszönjük előre is a hozzájárulásokat, várunk mindenkit szeretettel a programra!
Gyerekbarát program. Kérdés esetén keress minket itt: kardos.rita@emmaegyesulet.hu
A közreműködőkről bővebben:
EMMA Egyesület www.emmaegyesulet.hu
Hoztam e világra projekt: hoztamevilagra.hu

“Kérte a gyerek az erőt” – roma női szüléstörténetek