Humanitárius programunk

HU|EN|UA

Az EMMA Egyesület elköteleződött az Ukrajnából menekült nők támogatása mellett, és segíti őket a szexuális és reprodukciós egészség terén, különös tekintettel a várandós nők igényeire. A hozzánk forduló menekült nőknek személyre szabott támogatást nyújtunk a reprodukció egészségüket érintő kérdésekben, kiemelt figyelemmel a fogamzásgátlásra és családtervezésre, a gyermekvállalás időszakára, és a terhességmegszakítás eseteire: humanitarian@emmaegyesulet.hu, 06-70-6223346.

Így segítünk

Információk a magyar egészségügyről

Munkatársaink segítenek eligazodni a magyar egészségügyi rendszerben, információt nyújtanak a várandósgondozás menetéről, a szülés folyamatáról és a szülés utáni fogamzásgátlásról. Jogi kérdések megválaszolásában partnerszervezeteinket ajánljuk.

Kísérés

Segítünk időpontot foglalni a szükséges várandósgondozási vizsgálatokra és személyes kísérést is vállalunk, annak érdekében, hogy megkönnyítsük az ellátáshoz való hozzáférést és a kommunikációt az egészségügyi dolgozók és a várandós nők között.

Lelki támogatás

Személyes, támogató beszélgetések keretében pszichoszociális támogatást nyújtunk a hozzánk fordulóknak.

Ügyintézés

Szívesen nyújtunk támogatást az újszülötteket érintő adminisztratív ügyek intézésében is (pl. apasági nyilatkozat, anyakönyvezés, állampolgári regisztráció). Ez a szolgáltatásunk azoknak a nőknek érhető el, akiket már a várandósságuk során is támogatunk.

Adományok

Az általunk támogatott nőket higiéniai és tisztálkodási szerekkel, az újszülötteket pedig az alapvető ellátásukhoz szükséges ápolási termékekkel, gyógyszerekkel is segítjük.  Az EMMA Egyesület fő profilja nem az adományozás, ezért az említett termékeket csak azoknak a várandósoknak tudjuk nyújtani, akiket hosszabb távon kísérünk. Akiknek csupán tárgyi támogatásra van szüksége, azokat a adományozó szervezetekkel való kapcsolatfelvételben tudjuk segíteni.

Fogamzásgátlás és egyéb támogatás

Mindekelőtt a nők saját testük feletti önrendelkezését és gyermekvállalásukkal kapcsolatos döntéseit támogatjuk (az ENSZ irányelvek szerint - Nemzetközi Népesedési és Fejlesztési Konferencia, Kairó, 1994), a prevencióra helyezett kifejezett hangsúllyal. Így a fogamzásgátlással kapcsolatos információkat és fogamzásgátló eszközökhöz való hozzáférést is biztosítunk a hozzánk fordulóknak. Súlyos válsághelyzetben, a nők kérésére, információt szolgáltatunk a biztonságos terhességmegszakítás Magyarországon törvényileg szabályozott lehetőségeiről és menetéről.

Várjuk visszajelzéseiket!

Ha az EMMA Egyesület munkájával, működésével kapcsolatban bármilyen (fizikai, szexuális, érzelmi) visszaélést, zaklatást, hátrányos megkülönböztetést vagy egyéb aggályos viselkedést tapasztalt, vagy bármilyen egyéb visszajelzést szeretne adni, akkor az alábbi csatornákon tehet névtelen bejelentést.

Telefon/viber/whatsapp: