Miskolc – közösségi dúla program

Kép a képzést elvégzőkrőlAugusztus végén lezárult Alsózsolcán a közösségi dúla programunk, melyet a Regina Alapítvány Miskolc és az EMMA Egyesület közösen valósított meg. Nagy öröm és remény kísérte minden pillanatát. Öröm azért, mert csodálatos volt együtt dolgozni az alsózsolcai nőkkel, remény azért, mert a helyi és környékbeli anyák lehetőséget kapnak arra, hogy dúla kíséretében szüljenek, lehetőséget kapnak arra, hogy ne egyedül keljen vajúdniuk, hogy megtapasztalják a támogatást, a figyelmet és a megértést.

“A képzést elvégzők arra vállalkoznak a jövőben, hogy tágabb környezetükben – kiemelten, de nem kizárólag az alsózsolcai roma közösségben –, egyéni megállapodás alapján dúlaként támogatnak olyan várandós lányokat, asszonyokat, akik a kórházban tervezett szülésük során kísérőt szeretnének maguk mellé. A 40 órás képzés keretében az alábbi témákról sajátítottak el alapinformációkat a résztvevők: a szülés fiziológiai folyamatai, támogató jelenlét a segítő kapcsolatban, szülésfelkészítés, szülésélmény-feldolgozás, vajúdástámogató technikák, a kórházi szülés menete, dúlai kommunikáció, egészségügyi jogok, érzékeny adatok kezelése-védelme. A képzésbe az alsózsolcai Védőnői Szolgálat és a Család- és Gyermekjóléti Szolgálat képviselői is bekapcsolódtak egy-egy alkalommal.”

(Regina Alapítvány Miskolc)

#reginaalapitvany #emmaegyesulet #kozossegidula #szules #anyasag #szuleselott #szulesutan #alsozsolca